Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

+8
antipal
miss_kittin
christosjr1
Angie
Lenia
Nefeli
HillONE
Silvia
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

Δημοσίευση από miss_kittin 2008-01-02, 17:06

Δεν λέω ότι πρέπει να είσαι ηθικός για να είσαι φοβερός καλλιτέχνης..το ένα δεν αναιρεί το άλλο...απλά είμαι κατά τις θεοποίησης του Λαζόπουλου σαν άτομο και σε ότι λέει είναι αλάνθαστος κλπ κλπ τώρα τελευταία που έχει γίνει τόσο δημοφιλής!
miss_kittin
miss_kittin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ηλικία : 35
Τόπος : Bριλήσσια
Quote : Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.
Registration date : 28/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

Δημοσίευση από Angie 2008-01-02, 17:10

άλλο δημοφιλής άλλο θεός!!! είπαμε έχει τηλεθέαση!!! που σημαίνει ότι τον παρακολουθούν σαν καλλιτέχνη. δεν του έχουν στήσει και άγαλμα!! ακόμα τουλάχιστον...αν το κάνουν θα σου πω και εγώ άλλα! rabbit tongue
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

Δημοσίευση από miss_kittin 2008-01-02, 17:22

Twisted Evil Laughing Ε ναι βγήκε ένας άνθρωπος να πεί ανοιχτά κάποιες αλήθειες και τον κάνανε σωτήρα...! Αλλά πάλι ο Λάκης είναι ίσως το μόνο αληθινό που έχει ο λαός για να ακούσει...έχει βαρεθει τις φαμφάρες των πολιτικών προ πολλού...! Δεν κατεβαίνει για προθυπουργός λέω εγώ?? pig cat albino
miss_kittin
miss_kittin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ηλικία : 35
Τόπος : Bριλήσσια
Quote : Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.
Registration date : 28/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

Δημοσίευση από Byronas 2008-01-03, 11:50

Σε 15 χρόνια (5 χρόνια πάνω ή 5 κάτω) οι σημερινοί αστέρες της τηλεόρασης θα έχουν μεταφερθεί στα έδρανα της βουλής. Μακάρι να βγω άκυρος... Exclamation
Byronas
Byronas

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 184
Ηλικία : 35
Τόπος : Στο άπειρο κι ακόμα παραπέρα!
Quote : I tell you: one must have chaos in one, to give birth to a dancing star.
Registration date : 11/09/2007

http://sc-byronas.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

Δημοσίευση από miss_kittin 2008-01-03, 18:40

Ε μην είσαι και τόσο απαισιόδοξος πια...! Shocked Razz
miss_kittin
miss_kittin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ηλικία : 35
Τόπος : Bριλήσσια
Quote : Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.
Registration date : 28/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

Δημοσίευση από Lenia 2008-01-05, 22:57

Δεν έχεις και άδικο,Byronas...Αν κρίνει κανείς από το ότι ψηφίζονται κάτι "αστέρες" βλ. Βάνα Μπάρμπα κτλ...
Αλλά μην είμαστε και τόσο απαισιόδοξοι...Ας ελπίζουμε ότι οι τότε ψηφοφόροι,δηλαδή εμείς δεν θα ψηφίζουμε με κριτήριο την TV... Rolling Eyes

Αngie,έχεις απόλυτο δίκιο.Είναι αστείο σε αυτές τις εποχές να κρίνουμε με βάση "ηθικές".Ο καθένας κάνει ό,τι κρίνει.Η δουλειά του δεν έχει σχέση,τις περισσότερες φορές έστω...,αλλά ειδικά σε δουλειές τέχνης δεν έχει καμία σχέση.Βέβαια να σημειώσουμε ότι σε παλαιοτέρες εποχές οι άνθρωποι που δούλευαν για την τέχνη είχαν "περίεργες" ήθικές λόγω της ιδιοσυγκρασίας τους,τώρα όμως μερικοί έχουν τις "ίδιες" ηθικές μόνο για να ανέλθουν...
Πάντως με τον όρο "καλλιτέχνες" που τόσο χρησιμόποιείται τον καιρό, ας είμαστε φειδωλοί,ας μην τον εξευτελίζουμε.Δεν αναφέρομαι σ' αυτούς τους δύο συγκεκριμένα αλλά το να χαρακτηριστεί κάποιος καλλιτέχνης είναι μεγάλο πράγμα, πέρα από το να είναι τεχνίτης ή επαγγελματίας.Σαφώς μπορεί να είναι όλα μαζί αλλά πολλοί είναι ένα από αυτά (ή και κανένα ενίοτε)...
Lenia
Lenia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 292
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Tο χθες πέρασε.Το αύριο δεν ήρθε ακόμα.Ποιο είναι το μόνο σίγουρο;Το ΣΗΜΕΡΑ!
Registration date : 16/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

Δημοσίευση από Angie 2008-01-06, 17:48

έχεις δίκιο για την χρήση του όρου σήμερα!!!
επίσης να πω ότι ψηφίζονται αυτοί που βάζουν..........
και ο νοών νοείτω....
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

Δημοσίευση από min@ 2008-01-06, 20:24

Θέλω κι εγώ να πω την γνώμη μου για το 'φαινόμενο' Λάκης..
Δεν μπορεί κανείς να αμφισβητήσει το πηγαίο του ταλέντο στη σάτυρα αλλά κ η θεοποίηση του είναι αρκετά τραβηγμένη.. Για μένα το σημαντικότερο προτέρημα του είναι πως αγγίζει την ψυχοσύνθεση του μέσου Έλληνα. Μιλάει και σατυρίζει την καθημερινότητα του.. Και το κάνει μάλιστα πολύ καλά.. Αυτό όμως που δεν μου αρέσει καθόλου είναι ο ψευτοαριστερός χαρακτήρας του που προβάλεται στο γυαλί.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ξαφνικά του φταίνε όλα τα κόμματα και μόνο η αριστερά ειναί η άσπιλη.. (Υπ'όψιν δεν είμαι καθόλου κομματικοποιημένη, αντίθετα δε με συγκινούν τα λεγόμενα κανενός πολιτικού πλην που κ που της Κανέλη... Sorry αλλά όσοι είναι στην εξουσία το ίδιο προσωπείο φοράνε) Τεσπά..Επιπλέον δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η ''επίδειξη κουλτούρας'' που κάνει με εκείνους τους καλλιτέχνες που καλέι, λες κ εμείς δεν γνωρίζουμε τίποτα από καλή μουσική.. Δεν αμισβητώ σε καμία περίπτωση το βεληνεκές των καλλιτεχνών όπως ο Παπάζογλου κ η Αλεξίου, αλλά προς Θεού, πόσοι από τους καλλιτέχνες θα πήγαιναν στην εκπομπή του αν ο Λάκης δεν έκανε 70% τηλεθέαση???? Γιατί αυτοί οι καλλιτέχνες δεν πάνε κ σε εκπομπές της ΝΕΤ και της ΕΤ1?? Ας σκεφτούμε λίγο πριν ανυψόσουμε κάποιον στα μάτια μας.. Καλός ο Λάκης κ εξαίρετος σατυρικός συγγραφέας αλλά ως εκεί.. Καλό είναι ναι μας δίνει το εναυσμά να σκεφτόμαστε αλλά όχι να τρώμε μασημένη τρόφη δια στόματος Λάκη... Μεγάλα παιδιά είμαστε..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις 2008-01-07, 14:14, 1 φορά
min@
min@

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ηλικία : 35
Registration date : 26/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

Δημοσίευση από miss_kittin 2008-01-06, 20:47

Θα συμφωνήσω μαζί σου Μίνα...Και γώ πιστέυω ότι υπάρχει μια επίδειξη κουλτούρας και αριστερισμού που απ΄την άλλη πάλι δεν μπορείς να πείς ότι είναι κακή αφού στο κάτω κάτω ακούγονται λίγο πιο ποιοτικά τραγούδια..αρκετά σκουπίδια ακούμε στην tv...και βέβαια αν και ''ψηλοαριστερίζει'' κρατάει μια ισορροπία πάνω στο τι θα υποστηρίξει και δεν ''γέρνει'' κάπου η ζυγαριά, φανερά τουλάχιστον...Αλλά η γενικότερη στάση είναι αριστερού τύπου..δεν νομίζω να μπορούσε όμως να ήταν και πολύ διαφορετικά εφ'όσων απευθύνεται στο λαό...και στην τελική υπάρχει αριστερή στάση (κουλτουριάρικα τραγουδάκια και αμφισβήτηση) και δεξιά στάση (εμπορικά τραγουδάκια και περιοριμένη κριτική...?)

Το σίγουρο είναι ότι όπως λες, δεν είναι σωστό να τα πιστέυουμε - υιοθετούμε τυφλά αυτά που λέει λόγω της έκτασης που έχει πάρει η δημοσιότητα του.
miss_kittin
miss_kittin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ηλικία : 35
Τόπος : Bριλήσσια
Quote : Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.
Registration date : 28/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΚΗΣ και ξερό ψωμί...!!

Δημοσίευση από min@ 2008-01-07, 00:56

miss kittin συμφωνώ πως βλέπουμε κ ακούμε σκουπίδια αλλά εγώ βλέπω αρκετές φορές να βγάζει ψευτοαριστερισμό.. Τεσπά.. Δική του είναι η εκπομπή, δική του η τηλεθέαση άρα ό,τι θέλει λέει..
min@
min@

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ηλικία : 35
Registration date : 26/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης