Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

εταιρίες internet

+4
Angie
axelT_me
Violete
HillONE
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

εταιρίες internet Empty εταιρίες internet

Δημοσίευση από HillONE 2008-02-06, 23:46

Λοιπόν... Ψάχνω εταιρία internet (για γρήγορο μιλάμε!) για να βάλω... Μέχρι στιγμής την χαμηλότερη τιμή στα 24 Mbps (για τα οποία ενδιαφέρομαι) την έχω βρεί στο vivodi για την οποία όμως έχω ακούσει όχι και τόσο καλά λόγια.. πέφτει το ιντερνετ συχνά λένε και τέτοια πράγματα... Εσείς τι προτείνετε? Έχετε κάποια τέτοια σύνδεση? ΑΚούω προτάσεις... Πλιζζζ με καίει το ζήτημα...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εταιρίες internet Empty Απ: εταιρίες internet

Δημοσίευση από Violete 2008-02-06, 23:54

Ότι μα ότι μα ότι μα ..........οοοοοοοοοοοοοοοοτι και να κάνεις μείνε ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ TELLAS....

Στο λέω εντελώς φιλικά,είναι ότι χειρώτερο μου έχει συμβεί, δεν έχω ξαναβρίσει έτσι σε τηλέφωνο( κινητο γιατί σταθερο δεν είχα!!!!)
Γενικά πάντως να ξέρεις ότι όλες μα όλες αυτές οι εταιρείες υπόσχονται λαγούς με πετραχείλια και τελικά είναι μάπα το καρπούζι...
Για να σε προετοιμάσω, να σου πω ότι θα ταλαιπωρηθείς απίστευτα, θα σου σπάσει και το τελευταίο υγειές νεύρο που σου έχει απομείνει και τότε και μόνον τότε θα κάνεις την σύνδεση....

Tους αγωνιστικούς μου χαιρετησμούς στο εγχείρημά σου,
Ο Θεός μαζί σου....
Φιλικά, Violete
Violete
Violete

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 111
Ηλικία : 37
Quote : What's happening, brother???No really wtf with the bloody island...
Registration date : 01/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εταιρίες internet Empty Απ: εταιρίες internet

Δημοσίευση από axelT_me 2008-02-07, 13:26

paidia... me vash to inka oles oi etairies exoun terastio arithmo paraponwn! prwth einai h on, meta h forthnet kai meta h tellas! egw proswpika exw on kai eimai eyxaristhmenos an kai sthn arxh eixa provlhmata! twra pia ta exoun ftiaksei! ta provlhmata se oles tis etairies apo oso kserw einai logw symforhshs twn grammwn afou o arithmos twn aithsewn se sxesh me tis grammes pou paraxwrei o ote einai terasties! pantws egw thn on tha sou thn sunistousa...me megisto 16mbps exw to elaxisto 7 kai synhthws exw 10-12 kai exw ftasei megisto 15mbps! den einai asxhma...kai einai pragmatikes taxythtes ayta!
axelT_me
axelT_me

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ηλικία : 35
Τόπος : Chalandri
Quote : It's all a game in your mind!!!
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εταιρίες internet Empty Απ: εταιρίες internet

Δημοσίευση από Angie 2008-02-07, 14:41

λοιπόν εγώ για internet έχω forthnet και πιστεύω ότι από τις εναλλακτικές είναι ότι καλύτερο από άποψη σοβαρότητας της εταιρεία και τιμών. αλλά....αν έχεις καμμιά απορία πάρε καφέ άνοιξε την τηλεόραση βάλε ανοιχτή ακρόασή στο τηλέφωνο και περίμενε μέχρι τη Δευτέρα παρουσία για να πιάσεις γραμμή να εξυπηρετηθείς!!! έχει ένα πρόβλημα το help desk της. κατά τα άλλα μια χαρά.

μεταξύ μας πάντως παιδιά επειδή δούλευα στον ΟΤΕ ένα φεγγάρι δεν υπάρχει καλύτερη εταιρεία ούτε από πλευράς service ούτε από πλευράς υπηρεσιών. ειδικά από τότε που μπήκαν και οι άλλες εταιρείες στο παιχνίδι τους έπιασε το άγχος και βελτιώθηκαν. αλλά.....ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΕΟΙΜΑΣΟΥ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΥΠΟΘΗΚΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ!!!!!

γενικά πάντως όταν είναι να επιλέξεις σκέψου κατα βάση τη χρήση θα κάνεις τόσο στο τηλέφωνο όσο και στο pc σου γιατί αναλόγως τη χρήση που κάνεις εσύ πρέπει να διαλέξεις. παράδειγμα αναφέρω: η telepassport ήταν μία εταιρεία (δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα) που ήταν το χάλι της μιλάμε στα τηλέφωνα,γραμμή δεν έπιανες οι χρεώσεις σου πιάνανε τον κ*λ* αλλά τα υπεραστικά τα είχα ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΖΑΜΠΑ!! μιλάμε εντελώς. οπότε για κάποιον που έκανε κυρίως υπεραστικά από το σταθερό του τον συνέφερε. γι'αυτό σου λέω σκέψου τη συμφέρει εσένα όχι τι σου λένε οι άλλοι. πάρε τα τιμολόγια και σύγκρινε.
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εταιρίες internet Empty Απ: εταιρίες internet

Δημοσίευση από min@ 2008-02-07, 15:18

΄Οταν διάβασα το post της Violete νόμιζα πως το χα γράψει εγώ..
Πίκρα.. παιδιά, περίμενα περίπου 6 μήνες!!! Κάθε μήνα ερχόταν τεχνικός της tellas να μου συνδέσει τη γραμμή του τηλ αλλά μονίμως δεν μπορούσαν.. Μετά από ένα μαρτυρικό εξάμηνο.. επιτέλους απέκτησα internet.. Από τότε παράπονο δεν έχω πλέον.. Το 4άρι το αναβάθμισε σε 12άρι.. Κατεβάζεις με αρκετά καλές ταχύτητες (περίπου 1,2Mbps). Αυτά..
Απλά θέλει αρκετό ψάξιμο... Καλό κουράγιο!
min@
min@

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ηλικία : 35
Registration date : 26/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εταιρίες internet Empty Απ: εταιρίες internet

Δημοσίευση από sotirisk 2008-02-07, 23:13

HillONE έγραψε:Λοιπόν... Ψάχνω εταιρία internet (για γρήγορο μιλάμε!) για να βάλω... Μέχρι στιγμής την χαμηλότερη τιμή στα 24 Mbps (για τα οποία ενδιαφέρομαι) την έχω βρεί στο vivodi για την οποία όμως έχω ακούσει όχι και τόσο καλά λόγια.. πέφτει το ιντερνετ συχνά λένε και τέτοια πράγματα... Εσείς τι προτείνετε? Έχετε κάποια τέτοια σύνδεση? ΑΚούω προτάσεις... Πλιζζζ με καίει το ζήτημα...

Κατ' αρχάς δες πόσο attenuation έχει η γραμμή σου, για να ξέρεις πόσο από τα 24 θα πιάσεις.

Σαν εταιρίες, σοβαρότερη είναι ο ΟΤΕ, με ένα μειονέκτημα στην εξυπηρέτηση βλαβών, ότι δηλώνεις βλάβη χωρίς να σου πουν αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα (που στη forthnet π.χ. σου λέγανε και 2 λόγια - πριν βγουν οι 24-ρες).

Από κει και πέρα σαν εταιρίες πιο σοβαρές είναι Forthnet και HOL.
Σαν σοβαρότητα τις θεωρώ ισάξιες, αλλά από Users opinions forthnet καλύτερο hol.

Γενικά θα ακούσεις πολλά παράπονα για τις περισσότερες, και όλα έχουν κάποια βάση.

Θα βάλεις και τηλέφωνο ή μόνο adsl?
sotirisk
sotirisk

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 238
Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Quote : A nation creates music - the composer only arranges it.
Registration date : 25/01/2008

http://chemical.world.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εταιρίες internet Empty Απ: εταιρίες internet

Δημοσίευση από HillONE 2008-02-07, 23:25

μόνο adsl... Τηλέφωνο έχω απο τον οτε για απεριόριστα...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εταιρίες internet Empty Απ: εταιρίες internet

Δημοσίευση από sotirisk 2008-02-07, 23:53

Ε τότε βάλε ΟΤΕ, που δεν έχει και ιδιαίτερα μακροχρόνιες δεσμεύσεις, και μετά το αλλάζεις αν δεν σε ικανοποιεί. Γιατί όλοι οι άλλοι έχουν 1 χρόνο δέσμευση.

(offtopic: το forum για τα account των απλών μελών δεν έχει edit στα post - ή δεν τό χω βρει / εννοώ για post που έχω δημοσιεύσει εγώ προφανώς).
sotirisk
sotirisk

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 238
Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Quote : A nation creates music - the composer only arranges it.
Registration date : 25/01/2008

http://chemical.world.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εταιρίες internet Empty Απ: εταιρίες internet

Δημοσίευση από vertigo_jh 2008-02-08, 13:29

εγώ έβαλα forthnet 2play και ξέγνοιασα και από τον κλέφτη τον πΟΤΕ Very Happy , και από θέμα ιντερνετ και από όλα..

μιλάμε για απεριόριστες αστικές-υπεραστικές και ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ(στις ΗΠΑ και ΚΑΝΑΔΑ έχεις απεριόριστα και σε ΚΙΝΗΤΑ Shocked ),

ιντερνετ 24mbps/1mbps upload

χωρίς πάγιο ΟΤΕ

με 40euro/month...

το έχω βάλει από τον Σεπτέμβριο, μέχρι στιγμής κανένα σοβαρό πρόβλημα, ήμουν και από πριν στην Forthnet με adsl 2mbps, και όλα οκ!!

μόνο τα τηλέφωνα να πλήρωνα που έχω κάνει από τον Σεπτέμβρη και μετά ήθελα 1000ε/μήνα...
vertigo_jh
vertigo_jh

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ηλικία : 38
Registration date : 20/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εταιρίες internet Empty Απ: εταιρίες internet

Δημοσίευση από Angi3 2008-02-08, 14:17

vertigo_jh συμφωνώ! Έχω κάνει και εγώ αίτηση για forthnet 2play. Για το μόνο που έχω λίγο άγχος είναι η ποιότητα της γραμμής... θα δείξει.
Angi3
Angi3

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 49
Ηλικία : 35
Τόπος : N.Psuxiko
Registration date : 17/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης