Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Aφίσες παντού....

+24
than
Nefeli
Cristal_
ira
Violete
marikaki
mafalda
axelT_me
giannakis
xhmikh trela
george83
antipal
nicmar1983
vertigo_jh
christos
harris
Angie
Silvia
Lenia
Byronas
miss_kittin
HillONE
koralia
Γιάννης Ζαμπετάκης
28 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Συμφωνείτε με την κίνηση καθαρισμού της σχολής απο τις περριτές αφίσες;

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Vote_lcap86%Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Vote_rcap 86% 
[ 48 ]
Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 56
 
 

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από harris 2008-01-14, 00:34

Δηλαδή εσείς περιμένετε ότι αν τους κάνουμε κουβέντα, πως δε θα υπάρξουν αντιδράσεις;;
Αντιδράσεις θα υπάρξουν! Στο χέρι μας είναι να τους επιβληθούμε...
harris
harris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ηλικία : 38
Quote : Δεν πρέπει να διστάζεις ποτέ να τολμήσεις
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-14, 01:13

this is going to be a chain...reaction!

remember this song...when we take down posters...in few hours!

------------------------------
Edit:

όλες και όλους σας που βοηθήσατε σε αυτή την ΕΛΠΙΔΟΦΌΡΑ αρχή...
σας ευχαριστώ! Wink

η "μάχη" για τον πολιτισμό και την οικολογία...συνεχίζεται! angry

σχόλιο από την κυρία καθαρίστρια όταν της έδινα κάποιες αφίσες σήμερα το πρωί...
"ακριβό που είναι αυτό το χαρτί!"

απάντησή μου
"αντί να τυπώνουν αφίσες, γιατί δεν δίνουν τα λεφτά σε κανένα φτωχό?"
------------------------------

Double post! Τα θέματα ενώθηκαν σε ένα! angry

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από nicmar1983 2008-01-14, 15:52

Κε Ζαμπετάκη, δυστυχώς λόγω φόρτου ακαδημαϊκής εργασίας δεν έχω την ευκαιρία να διαβάζω όλα τα post. Όμως είχε τύχει να διαβάσω αρκετά δικά σας post πρωτού σας πρωτοστείλω.. Προς θεού δεν είναι το θέμα προσωπικό μεταξύ ημών και υμών ,όμως δεν μπορέσατε ίσως (και πάλι προς θεού δεν λέω ότι δεν θέλατε) να καταλάβετε τι σας είχα στείλει.. Επιπλέον παρακολουθώ και το blog σας και έχω διαβάσει και τα κατά καιρούς άρθρα σας στις κατά κοινήν ομολογίαν, αντι-Νεοδημοκρατικές εφημερίδες γεγονός που όπως καταλαβαίνετε έχω αντίληψη των πολιτικών σας ιδεολογιών(ή τουλάχιστον κομματικών επιλογών μιας και οι διαφορές ιδεολογιών είναι πλέον δυσδιάκριτες).. Αυτό που σας τονίζω λοιπόν κε καθηγητά (και σαν μικρότερος επιτρέψτε μου σας συμβουλεύω), είναι να συνεχίσετε τη τόσο "χειμαρρώδη" γραφίδα σας και μετά την επάνοδο της προσφιλούς σας κομματικής παρατάξεως.. Αυτό για να έχει καθόλα πειθώ και ανταπόκριση η ανιδιοτέλεια των παντός είδους "εξεγέρσεων" στις οποίες πρωτοστατείτε..Εμένα προσωρινά τουλάχιστον με πείθετε..
Όλα αυτά τα λέω όχι για να δημιουργηθούν υπόνοιες,έριδες ή αμφισβητήσεις αλλά το αντίθετο.. Κάποτε όταν πρωτομπήκα στη σχολή ήμουν εξίσου ρομαντικός και επαναστάτης ακόμα και (ας πούμε) προς την προσφιλή μου κομματικο-φοιτητική παράταξη. Ίσως και περισσότερο από εσάς κε Ζαμπετάκη,πιστεύω λόγω του νεαρού της ηλικία μου.. Όμως οι συμπεριφορές αλλάζουν ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΕΊΑ ΠΈΦΤΟΥΝ όσο βαθύτερα μπαίνεις σε αυτές τις παρατάξεις. Έτσι λοιπόν κατάλαβα ότι τπτ τυχαίο δεν είναι σε αυτές. Παιδιά είμαστε νοήμονες άνθρωποι,μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας... Φυσικά περιμένω τον οποιονδήποτε κομματο-πατέρα ή μητέρα(δεν κάνω διακρίσεις) να με διαψεύσει... Πιστέψτε με κρύβω μεγάλη οργή ειδικά για το κακό που κάνουν όλοι τους μα όλοι τους κε καθηγητά και συνάδελφοι, στους πρωτοετείς ...

Υ.Γ. #1 : Σε επόμενη τέτοιου και παρόμοιου είδους κίνηση και όχι μόνο ( δηλ περιορισμό της αυθαιρεσίας κάποιων ανεγκέφαλων φασιστών) εύχομαι να ενημερώνομαι νωρίτερα..!Αν και το είχατε αναρτήσει παρόλο που το εξέλαβα ως αστείο της "στιγμής" ... Φυσικά αυτό δεν είναι ευχή της "στιγμής" λόγω της οργής μου..
Υ.Γ. #2 : Ρε παιδιά αυτά τα άμοιρα θύματα οι πρωτοετείς-κομματοπαίδια, ποιος θα τους αφυπνίσει ??? Και μιλάω για όλα τα χρώματα προς αποφυγή παρεξηγήσεων (!)...
Υ.Γ. #3: Δεν βγάζεις άκρη τελικά... Rolling Eyes
nicmar1983
nicmar1983

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 40
Τόπος : Μια γυναίκα,μια βαλίτσα...
Quote : Ή γράψε κάτι κου αξίζει να διαβαστεί ή κάνε κάτι που αξίζει να γραφτεί...
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Angie 2008-01-15, 02:27

αρχικά μπράβο σε όλους για την υλοποίηση της πρωτοβουλίας αυτής!!!!! και εις αλλα με υγεία!!!!

δεύτερον στον nicmar1983 απευθυνόμενη: με όλο το θάρρος... θα μπορούσες να στείλεις ένα pm στον κο Ζαμπετάκη γιατί τέτοιου είδους προσωπικές επιθέσεις ή κριτικές (σαν επίθεση διαβάστηκε από εμένα) δεν νομίζω ότι χωρούν στο forum αυτό υπό την έννοια ότι δεν προάγει σε κάτι τη συζήτηση κατά τη γνώμη μου πάντα!(αναφέρομαι στο τελευταίο σου post χωρίς να κρίνω και να σχολιάσω αν είναι δικαιολογημένη ή όχι.δεν είναι αυτό το θέμα.ως κίνηση δεν μου άρεσε) αλλά για αυτό είναι υπέυθυνοι οι admins και οι mods. και εξάλου όπως γνωρίζεις (σύμφωνα με τα λεγόμενά σου) έχει και δικό του blog ο άνθρωπος αν κάποιος θέλει να "του τα χώσει" cencored
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-15, 10:28

Επιπλέον παρακολουθώ και το blog σας και έχω διαβάσει και τα κατά καιρούς άρθρα σας στις κατά κοινήν ομολογίαν, αντι-Νεοδημοκρατικές εφημερίδες γεγονός που όπως καταλαβαίνετε έχω αντίληψη των πολιτικών σας ιδεολογιών(ή τουλάχιστον κομματικών επιλογών μιας και οι διαφορές ιδεολογιών είναι πλέον δυσδιάκριτες)..
@nicmar1983

Το ότι δημοσιεύω τα άρθρα μου στις εφημερίδες του ΔΟΛ δεν σημαίνει ότι είμαι κομματικός Πασοκ...
Και στην Καθημερινή έχω στείλει κείμενα...εκείνοι αρνούνται να τα δημοσιεύσουν όμως...

Αλλού κάνεις όμως λάθος μέγα!
έχεις μάλλον μπερδέψει τι εστί ιδεολογία και τι εστί κόμμα!
σήμερα οι διαφορές είναι τεράστιες!
το ΠΑΣΟΚ έκανε το ΑΣΕΠ και η Δεξιά έφερε τη συνέντευξη ...γαλάζια συνήθως για να καταληθεί κάθε αξιοκρατία...
Crying or Very sad
για ένα επίκαιρο σχόλιο
δες και το
http://environmentfood.blogspot.com/2008/01/what-is-environment.html

...
αν και περιττό να σου το πω μιας και διαβάζεις το blog μου...

@Angie
u r 1000% rite on your last comment!
but I do not have a problem if nicmar prefers this forum...
the point is> the bigger the audience, the stronger the democracy! Razz

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από nicmar1983 2008-01-15, 11:43

Παιδιά,εγώ το είπα. Δεν θα βγάλουμε άκρη!!!! Κολυμπάμε γύρω απ'τον εαυτό μας...Μην το περάσουμε στο προσωπικό. Συγχωρέστε με αν προσέβαλα τον οποιονδήποτε.Ειλικρινά άθελα μου! Και σας παρακαλώ, μην μου στέλνετε προσωπικά μηνύματα.Ότι θέλετε,εδώ να το βλέπουν όλοι..Και απευθύνομαι σε όλους !!
Κε Ζαμπετάκη ελπίζω να τύχει να σας πω από κοντά, ιστοριούλες και από τον δύσμοιρο τον ΑΣΕΠ και από τις προηγούμενες χρηματοδοτήσεις της παιδείας,και από ροζ σκάνδαλα-ερωτικές περιπετειούλες,και από οικονομικά κραγμένα σκάνδαλα και αρκετά άλλα.. Η καμπούρα κε καθηγητά φαίνεται μόνο όταν κοιταχτούμε στον καθρέφτη.. Και εννοώ αυτές των δύο μεγάλων κομμάτων..Ήθελα να'ξερα, αν έπαιρναν την κυβέρνηση οι commrades ποια θα ήταν η κατάσταση στην Ελλαδα?
Όσο για την αγαπητή συνάδελφο Angie σε θερμοπαρακαλώ θέλω να διαβάζεις πολύ προσεκτικά τα ποστ μου και να κατανοείς το ύφος μου.. Άλλο οργή,άλλο θλίψη,άλλο προτροπή...Άλλωστε ο καιρός περνάει γρήγορα και μέχρι να αποφοιτήσεις(αφού είσαι 21) θα δεις πολλά στραβά στο τμήμα.. Αν και σίγουρα έχεις δει..Πάντως εξίσου δεν ήθελα να σε προσβάλλω και σου ζητώ ειλικρινά συγνώμη.
Παιδιά ας χαλαρώσουμε και ας απολαύσουμε την κουβεντούλα! Συνοδοιπόροι είμαστε άλλωστε και τραβάμε τον ίδιο ανήφορο..
nicmar1983
nicmar1983

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 40
Τόπος : Μια γυναίκα,μια βαλίτσα...
Quote : Ή γράψε κάτι κου αξίζει να διαβαστεί ή κάνε κάτι που αξίζει να γραφτεί...
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-15, 11:54

do not shoot nicmar1983!

έχει δίκιο!
ας έχουμε χιούμορ και ...όρεξη για καλοπροαίρετη συζήτηση!

red or dead...
συμφωνείτε ...commrades?

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από george83 2008-01-15, 15:20

Λίγο off topic βέβαια... @ Γιάννης Ζαμπετάκης:
Μόνο ευτυχής μπορώ να είμαι που στα υπόλοιπα θέματα δεν έχετε το ίδιο μυαλό με τα αθλητικά! Επειδή εκεί άλλα βλέπετε και άλλα καταλαβαίνετε!! Πάντως για να δείτε τι καλός που είμαι σας εύχομαι σε ενάμιση χρόνο να την δείτε εκεί που της αξίζει, την Leeds United στην premier league!!

και κατι εντός θέματος.... εξαιρετική η πρωτοβουλία σας για τις αφίσες...

george83

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ηλικία : 40
Τόπος : Athens
Quote : Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former
Registration date : 22/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-15, 16:02

ok, george83...
άλλα βλέπω και άλλα καταλαβαίνω...

η συζήτηση συνεχίζεται για "βάζελους" ή μη...
πλέον

στο

http://environmentfood.blogspot.com/2008/01/what-is-environment.html

περιμένω σχόλια
ελεύθερα και ανώνυμα αν θέλετε.

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Angie 2008-01-15, 18:14

@ nicmar1983: δεχομαι τη συγνώμη επειδή τη ζητάς αν και ειλικρινά δεν υπήρχε κανένας λόγος!!! προς Θεού δηλαδή!!! όλα καλά από μέρους μου. απλά μια παρατήρηση έκανα.
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από nicmar1983 2008-01-15, 21:16

Παίδες,είμαι περίεργος και θέλω να ρωτήσω. Ποια ήταν η αντίδραση των κομμάτων κατά την αποκαθήλωση?? Υπήρχαν εντάσεις κτλ??? Απαντήστε.. Εντυπώσεις κτλ..
nicmar1983
nicmar1983

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 40
Τόπος : Μια γυναίκα,μια βαλίτσα...
Quote : Ή γράψε κάτι κου αξίζει να διαβαστεί ή κάνε κάτι που αξίζει να γραφτεί...
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από xhmikh trela 2008-01-15, 22:44

παροτι ειχα εργαστηριο οργανικης κ δεν βοηθησα στην αποκαθηλωση,ενημερωθηκα αμεσωσ μετα!δεν υπηρξαν εντονεσ αντιδρασειαπλα τα παιδια τησ ΔΑΠ-ΝΔΦΚ θεωρησαν την κινηση εκ μερους μας μονομερη,και εδω εχουν και ενα δικιο...πρεπει να γινει το ιδιο και με τισ υπολοιπεσ αφισες που δεν εχουν λογο υπαρξης..
αλλιως να ειστε σιγουροι πωσ συντομα θα επανελθουν οι μπλε..αφισες..ως κινηση κατα καποιο τροπο αντιδρασης απ τη μερια τους.παντως σε ηρεμη.. συζητηση που ειχα μαζι τους και μετα απο πληρη υποστηριξη των δικων μας επιχειρηματων αλλα και διατυπωση των σκεψεων και προτασεων μας σχετικα με την αποκαθηλωση των αφισων,το βαψιμο των τοιχων και δη οσων φερουν συνθηματα και την υπαρξη αφισων μονο στο τοιχο διπλα στα τραπεζακια.....η δαπ-νδφκ ηταν συμφωνη με μονη εξαιρεση τα graffiti,που λιγο το συμμεριζομαι αφου ειναι περα και εξω απο τη νοοτροπια τους.βεβαια ακομη και σ αυτο δεν ηταν απολυτα αρνητικοι...το θεμα ενταξει δεν ειναι τι αποφαση θα παρουμε ακριβωσ εμεις η' η δαπ η΄ο οποιοσδηποτε.καλο θα ηταν λιγο να οργανωθουμε ,να συζητησουμε τις σκεψεισ-θεσεις μας και να τα γνωστοποιησουμε-παλι συζητησουμε με τον κ.Καλοκαρινο αλλα και εναν εκπροσωπο απο καθε παραταξη.
@sir Ζαμπετακης..ας οργανωθουμε και νομιζω με λιγη καλη θεληση ολων μας..συντομα η σχολη να ναι λιγο διαφορετικη..ισωσ τελικα δεν ειναι τοσο δυσκολο..η'ισωσ εγω ειμαι λιγο ιδεαλιστρια
xhmikh trela
xhmikh trela

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ηλικία : 36
Τόπος : Peiraias
Quote : s ayth th zoh,kaneis den einai ypoxreomenos gia tipota..(oso k an ayto den mas aresei..)
Registration date : 01/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-16, 11:57

δεν είμαι ...σir...

επίσης, από όσο είδα χθες...
κατέβηκαν όλες οι αφίσες ...
είτε μπλε, είτε κόκκινες, είτε πράσινες,
είτε κομματικές είτε ...αγγελίες για δουλειές!

μπράβο σε όλες και όλους σας!
το επόμενο βήμα είναι να δούμε όλοι μαζί
ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ποιο χημικό θέλουμε!
επειδή...μας αξίζει ένα χημικό όμορφο και με ...χαμηλή εντροπία!

ας ανταλλάξουμε πρωτότυπες ιδέες...
αντί για αφίσες,
έχω πρόταση...
να φτιάξουμε περιοδικό της σχολής που και σκίτσα να έχει αλλά και χώρο για την κάθε παράταξη!
έτσι η διακίνηση των ιδεών - αυτό δεν είναι το ζητούμενο???-
θα γίνει πιο αποτελεσματική!

τι λέτε, παίδες?

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από axelT_me 2008-01-16, 21:52

giannh (zampetakh) sumfwnw... ena periodiko tha htan mia wraia kinhsh alla pisteyw pws eimaste akoma makria apo kati tetoio! pantws eimai ths apopshs pws an katsoume kai akousoume o enas ton allo tha katalhksoume se kati polu kalo! Very Happy
axelT_me
axelT_me

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ηλικία : 35
Τόπος : Chalandri
Quote : It's all a game in your mind!!!
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από nicmar1983 2008-01-17, 03:06

Εγώ πάντως παίδες το είπα..Με έπεισε ο Ζαμπ,αλλά φαίνεται πως τους δεξιούς δεν τους έπεισε..Απλά θεωρείστε ότι προέβλεψα αυτή την αντίδραση... Επιπροσθέτως,χθες που έδωσα μαθηματικά ΙΙ, είδα πως οι "κόκκινες" αφίσες οργιάζουν στην πάνω είσοδο του Α15. Πλάκα πλάκα τους παραδέχομαι : αν οι δεξιοί κρύβονται πίσω απ'τη φοιτητική (και καλά) παράταξη,οι άλλοι σου λέει "είμαστε παράρτημα του ΚΚΕ.Γιατί να το κρύψωμε άλλωστε??" Στη ψύχρα δικέ μου..! Για τους ΑΣΥΧ δεν γνωρίζω δεν απαντώ. Ο θεός και η ψυχή τους (?).. Τελικά μόνο τα Πασοκάκια δουλεύουν έστω και από πίσω, σ'αυτή τη σχολή... Για το μέλλον (τους)... Τι να πω ρε παίδες???
nicmar1983
nicmar1983

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 40
Τόπος : Μια γυναίκα,μια βαλίτσα...
Quote : Ή γράψε κάτι κου αξίζει να διαβαστεί ή κάνε κάτι που αξίζει να γραφτεί...
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-17, 09:03

το πρόβλημα δεν είναι να πείσουμε...
αλλά να ζούμε όλοι μας σε ένα καθαρό Πανεπιστήμιο...

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-17, 16:31

Ναι αλλά πρέπει και να πεισθούν γιατί αν εγώ πχ πάω και τις βγάζω οι άλλοι θα τις ξαναβάζουν... Και guess what... εμείς θα κουραστούμε πιο γρήγορα.. Razz
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Angie 2008-01-17, 16:35

να ρωτησω κατι ρε παιδια: η σχολη μας απο που μεχρι που ειναι;;; δηλαδη οκ ειναι οι 5 οροφοι που ειναι τα εργαστηρια και μεχρι το κυλικειο. αλλά απο τη μερια του φμ3 και πανω απο τη σκαλα προς τη γραμματεια εχουμε εμεις "δικαιοδοσια" ή οι εκεί αφίσες αφορουν αλλους ;;
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-17, 16:38

κοίτα δεν έχουμε διακριτά "σύνορα" αλλά απο τη στιγμή που έχουμε μάθημα και στο ΦΜ3 τότε και εκεί είναι σχολή μας.. στα εργαστήρια φυσικά και ναι...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από antipal 2008-01-17, 17:13

Βασικά το θέμα είναι σχεδόν απλό.
Εάν κάποιος (προφανώς ανεξάρτητος) βγεί να μιλήσει και κατεβάσει ψήφισμα σε Γενική Συνέλευση για το περιορισμό της αφισοκόλλησης αποκλειστικά στα ταμπλώ των παρατάξεων, δεδομένου οτι θα περαστεί, έληξε!
antipal
antipal

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ηλικία : 39
Τόπος : hahlandree..
Quote : gia to putso
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από xhmikh trela 2008-01-17, 19:39

o antipal exei dikio.sthn epomeni syneleysi prepei na tethei to zitima.vevaia panta eloxeyei o kindynos na mhn perastei alla den thelo oyte na to pisteyo..vevaia emeis na to thesoyme..an k pleon oi syneleyseis den mazeyoyn kosmo..
a k kati telytaio..entaksei foyl eimaste akomi stis afises..px.tzamia apenanti ap to kylikeio..
xhmikh trela
xhmikh trela

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ηλικία : 36
Τόπος : Peiraias
Quote : s ayth th zoh,kaneis den einai ypoxreomenos gia tipota..(oso k an ayto den mas aresei..)
Registration date : 01/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από mafalda 2008-01-17, 22:28

@antipal: twra douleyomaste+metaxy mas?!? anexartitoi+syneleyseis?!?!contradiction in terms my love. remember last year?..
mafalda
mafalda

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ηλικία : 37
Registration date : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από antipal 2008-01-18, 00:58

[at]mafalDa.Δε ξεχνώ... Όμως σε μία τυπική γενική συνέλευση 28 ψήφοι (όσους βλέπω αυτή τη στιγμή στο poll) μόνο από όσους ψηφίσαν εδώ συν όποιους ακόμα (αν κάτσει) δεν είναι ασήμαντο νούμερο.

Βέβαια προφανώς αστειέυομαι, καθώς ότι και να λένε τώρα κάθε κόκκινοι, πράσσινοι και μπλέ, στη περίπτωση ψηφίσματος δεν υπάρχει καμία περίπτωση τόσο οι υπεύθυνοι του τρίχρωμου-τετραϋπόστατου ουράνιου τόξου όσο και τα ψάρια τους δε πρόκειτε να δεχτούν κάτι τέτοιο. Άρα μιλάμε για 100+ κουλόχερα σηκωμένα ψηλά..

Παρολαυτά ανεξάρτητα σχήματα και προτάσεις μπορούν να υπάρξουν. Όπως υπάρχουν σε πολλά άλλα τμήματα. Last year ίσως ήταν μια ατυχής στιγμή. Εδώ θα μου πείς "..μα τέτοια μουλάρια είμαστε και απορρίψαμε το ανεξάρτητο;"
Όοοχι...δε φταίμε εμείς..τα δίχτυα του ψαρά είναι μεγάλα..

Το θέμα είναι να βρεθεί κάποιος/-οι που να μπορεί να υποστηρίξει κάποια ανεξάρτητη κίνηση..
Ένας σολωμός..
antipal
antipal

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ηλικία : 39
Τόπος : hahlandree..
Quote : gia to putso
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από nicmar1983 2008-01-18, 01:19

Κε Ζαμπετάκη, συγνώμη αλλά αν δεν υπάρξει πειθώ, πως θα υπάρξει ανταπόκριση και κατ' επέκταση "κοινής ωφελείας" αντίδραση?(κάτι βέβαια που διαφέρει από ομάδα σε ομάδα κυρίως κομματική)... Εσείς χτυπάτε κατευθείαν στο ρομαντισμό πασπαλισμένο με λίγη "κοινωνική" λογική.. Εδώ μιλάμε όμως για "λανθάνουσα κοινωνική συμπεριφορά" .. Τι να πω?

Υ.Γ. #1 : Παιδιά μην πείτε πάλι ότι χτυπάω τον καθηγητή μας !!! Απλά εγώ βλέπω τα παιδιά των παρατάξεων πως (λογικά κατ' αυτούς) αντιδρούν. Από την άλλη όμως, εμείς επιζητούμε την ανταπόκριση και αντίδραση του αυθεντικού φοιτητόκοσμου ..

Υ.Γ. #2 : Ρε παιδιά,μου φαίνεται ότι αυτό που κάνουμε είναι λίγο illegal. Δηλ όπως προείπατε κι εσείς,μήπως έπρεπε να το θέσουμε πρώτα σε δημόσια συζήτηση και μετά να προβούμε σε παντός είδους "εξεγέρσεις" ? Θα μου πεις ότι κι εδώ δημόσια συζήτηση είναι, και στις συνελεύσεις το ίδιο. Εγώ όμως βλέπω ότι ούτε εδώ ούτε εκεί υπάρχει αντιπροσωπευτικό δείγμα του συνόλου..

@Angie
Δεν πιστεύω οτι η σχολή χωρίζεται σε τσιφλίκια, αφού οι commrades μας γειτονεύουν με το δεξιό γεωλογικό. Μπροστά τους το πράσινο χημικό ενώ κάτω απ'τα σκαλιά όλοι οι βιολόγοι. Όλοι έρχονται σε εμάς για εργαστήρια ( ΑΑ ΡΕ ΜΑΝΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗ!) ενώ και οι αίθουσες από ότι φαίνεται δεν αποτελούν όριο .. Λοιπόν, τώρα που το λες το ορόσημο είναι τα κυλικεία !! Razz
nicmar1983
nicmar1983

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 40
Τόπος : Μια γυναίκα,μια βαλίτσα...
Quote : Ή γράψε κάτι κου αξίζει να διαβαστεί ή κάνε κάτι που αξίζει να γραφτεί...
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 3 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-18, 09:38

Nicmar said...

επιζητούμε την ανταπόκριση και αντίδραση του αυθεντικού φοιτητόκοσμου ..

let's define then....
φοιτητόκοσμος...

στην πορεία αυτή ... θα δείτε ...παίδες ότι οι πραγματικά αξιόλογοι άνθρωποι, φοιτητές ..., μέλη ΔΕΠ, καθαριστές κλπ κλπ
άνθρωποι ανεξαρτήτως δουλειάς που κάνουν στο Παν/μιο...
δεν ασχολούνται με κόμματα και "ιδεολογίες"

το ζητούμενο σήμερα είναι άλλο!

γι'αυτό ξαναθέτω την ιδέα να βγάλουμε όλοι εμείς οι ανεξάρτητοι ένα περιοδικό,
στην αρχή ας είναι ένα τετρασέλιδο Α5..
εύκολο να γίνει.
κι ας ψαρέψουμε αντιδράσεις...

αλλιώς ...
ας περιμένουμε τον Ανεξάρτητο Μεσία ... να έρθει στις συνελεύσεις σας...

Ξυπνήστε...
ώρα για ...ύπνο >-)))

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης