Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Βιοανόργανη χημεία

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Βιοανόργανη χημεία Empty Βιοανόργανη χημεία

Δημοσίευση από ΒΙΟΛΕΤΤΑ...ΧΗΜΑΒΙ5 GROUP 2008-06-22, 10:24

Έχω να σας ενημερώσω ότι φέτος ήταν η τελευταία χρονιά που έγινε το μαθημα αυτό! Με το ''νέο'' νέο πρόγραμμα, τα μαθήματα επιλογής της ανόργανης, όπως -βιοανόργανη- μηχανισμοί αντιδράσεων-θα συμπτυχθούν στην ανόργανη 4!
Φέτος εγώ και μια άλλη κοπέλα ( 3ο έτος), σύνολό 2 άτομα ,είχαμε την τιμή να το παρακολουθήσουμε αυτό το μάθημα (επιλόγής του 4ου έτους)...οι καθηγητές και οι 6! μας βοήθησαν πολύ!
Βέβαια το πηραμε και το πήραν χαλαρά το μάθημα με αποτέλεσμα να κάνουμε ακόμα εργαστήρια και μάθημα ...μια εβδομάδα πριν την εξεταστική!
Εξέταση στο τέλος δεν θα δώσουμε ...απλά μια εργασία θα παραδώσουμε και θα παρουσιάσουμε το σεπτέμβριο!!!
Τα μαθηματα ήταν πολύ ωραία...κρίμα που από του χρόνου η βιοανόργανη θα γίνει, από μάθημα..... ένα κεφάλαιο της ανόργανης 4!!!!
ΒΙΟΛΕΤΤΑ...ΧΗΜΑΒΙ5 GROUP
ΒΙΟΛΕΤΤΑ...ΧΗΜΑΒΙ5 GROUP

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Quote : ΠΑΩ ΑΡΓΑ....ΕΠΕΙΔΗ ΒΙΑΖΟΜΑΙ
Registration date : 16/06/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βιοανόργανη χημεία Empty Απ: Βιοανόργανη χημεία

Δημοσίευση από HillONE 2008-06-22, 16:49

α εσύ είσαι μία απο τις δύο? ρώταγα για το μάθημα και μου είπαν πως μόνο 2 άτομα το παρακολουθούσαν... lol... κρίμα που θα το κολλήσουν με τα άλλα αλλά τί να κάνουμε... Ανόργανη 4 θα πάρω σίγουρα.. είναι Must...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βιοανόργανη χημεία Empty Απ: Βιοανόργανη χημεία

Δημοσίευση από than 2008-06-22, 17:14

κι εγώ έχω ένα κατιτίς με την ανόργανη γνκ..απορία: αυτέρς οι αλλαγές γιατί γίνονται; και πώς τις μαθαίνουμε; :S
than
than

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ηλικία : 34
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βιοανόργανη χημεία Empty Απ: Βιοανόργανη χημεία

Δημοσίευση από HillONE 2008-06-22, 17:45

ε γενικά αλλάζει το πρόγραμμα.. τώρα γιατί αλλάζει τόσο συχνά δε μπορώ να καταλάβω.. τις μαθαίνεις του χρόνου με τον καινούριο οδηγό σπουδών ή αν πας να ρωτήσεις καθηγητές που έχουν κάποια σχέση με τα συγκεκριμένα μαθήματα..
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βιοανόργανη χημεία Empty Απ: Βιοανόργανη χημεία

Δημοσίευση από ΒΙΟΛΕΤΤΑ...ΧΗΜΑΒΙ5 GROUP 2008-06-22, 20:08

than , ό,τι πληροφορία θέλεισ για την ανόργανη μπορείσ να με ρωτήσεισ...
Γενικά πρέπει να παρακολουθούμε το ''το τμήμα '' που κάνουν οι καθηγητέσ στο Α2.
Την δευτέρα από ότι ξέρω έχουν τμήμα και εκέι πέρνουν αποφάσεισ για τα πάντα...μπορούμε και εμείσ οι φοιτητέσ να το παρακολουθήσουμε...και καλό θα ήταν να το κάνουμε....
Το πρόγραμμα αλλάζει γιατι μερικά μαθήματα επιλογήσ δεν τα παρακολουθούν πολλα άταμα και υπάρχουν πολλοί καθηγητέσ...
Παράδειγμα .. τη βιοανόργανη περυσι την παρακολουθούσαν 3 άτομα και ήταν 6 καθηγητέσ...τα παιδία έδωσαν εξετάσεισ στο τέλοσ και......δεν περασαν κανένασ!!!!!! Φέτοσ είμαστε 2 και από το 3ο έτοσ μάλιστα!!!
το μάθημα χημεία αντιδράσεων το κάνει η κα Πέτρου και το παρακολουθούν 1 ή2ή3ή4 άτομα καθε χρόνο!!!Αποτέλεσμα ....να συμπτυχθούν με την ανόργανη 4 ...η οποία στην τελική δεν έχει τισ τρελέσ συμμετοχές!!!
Για ότι αλλαγέσ μάθω θα σας πώ.....
ΒΙΟΛΕΤΤΑ...ΧΗΜΑΒΙ5 GROUP
ΒΙΟΛΕΤΤΑ...ΧΗΜΑΒΙ5 GROUP

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Quote : ΠΑΩ ΑΡΓΑ....ΕΠΕΙΔΗ ΒΙΑΖΟΜΑΙ
Registration date : 16/06/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης