Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Καθηγητές

+14
Nefeli
Byronas
killer
Katerina
felicity!
Fischer
Lenia
HillONE
Angie
giannakis
christosjr1
antipal
Silvia
koralia
18 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 4 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από antipal 2008-01-19, 17:56

[+1] για τον than Razz
antipal
antipal

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ηλικία : 39
Τόπος : hahlandree..
Quote : gia to putso
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 4 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από than 2008-01-19, 19:54

ωωω, ευχαριστώ συνάδελφε! btw, στην πάτρα μια φίλη μου πέρασε την χημεία Ι από τις προόδους μόνο. με 7. Shocked εδώ αυτά δε γίνονται, ε;
than
than

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ηλικία : 34
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 4 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από antipal 2008-01-19, 20:09

Αναφέρεσαι σε απαλλακτικές. Αυτές σηνύθως είναι είτε εργασίες είτε πρόοδοι. Όχι σε όλα τα μαθήματα όμως.
Στο τμήμα μας έχουμε κάποια μαθήματα που μπορείς να τα περάσεις με προόδους.
πχ, βιοχημεία, οργανολογία κα
antipal
antipal

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ηλικία : 39
Τόπος : hahlandree..
Quote : gia to putso
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 4 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Vicky 2008-01-19, 21:47

Giannaki τυπικά παρακολουθώ τα μαθήματα του τρίτου έτους αν και μου έχουν μείνει αρκετά από πέρσι. Πάντως η ΦΣΧ δεν παίζεται... ειδικά τα εργαστήρια είναι τα πιο βαρετά που έχω κάνει στη ζωή μου...το ωραίο είναι πως τελειώνει η άσκηση και μετά από λίγες μέρες δεν θυμάμαι ούτε τον τίτλο της... μεγάλο χάλι...................... head wall
Vicky
Vicky

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ηλικία : 36
Τόπος : chem-planet
Quote : be yourself-is the best you can do!
Registration date : 16/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 4 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από marikaki 2008-01-20, 00:41

Aλλη ατάκα του μεγαλειότατου κοϊνη:
-και που το βρίσκουμε αυτο κυριε (για τους πινακες χαρακτήρων)?
-(κενο βλεμμα, για να ακολουθησει η απαντηση)cosmopolitan, σελιδα 36, μετα τα περιεχομενα.

marikaki

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 35
Τόπος : Νικαια
Quote : Η μερα μου ειναι σκ... Θα παρω σβαρνα τη νυχτα, κι οταν ξημερωσει, πεφτω για υπνο!
Registration date : 19/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 4 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Angie 2008-01-20, 03:03

ΚΟΙΝΗΣ RULES!!! υπόκλιση υπόκλιση

συγνώμη κιόλας αλλά η φυσικοχημεία δεν είναι τόσο απλή όσο την παρουσιάζει ο antipal!!!
1) δεν γίνεται κατανοητό μάθημα. παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των καθηγητών που το διδάσκουν απλά κατ'εμέ δεν έχουν μεταδοτικότητα!! ΚΑΘΟΛΟΥ!! στη φχ1 μπήκα μια και μοναδική φορά και έφυγα τρέχοντας!! μετά από 1 έτος έκατσα και τη διάβασα εντελώς μόνη μου από σημειώσεις του μαθήματος 2 συμφοιτητριών μου (να είναι καλά οι κοπέλες!) και από το βιβλίο! ω ναι από το βιβλίο του Κατσάνου και από πουθενά αλλού!! και έλυσα ότι ασκήσεις μπόρεσα να βρω. το πέρασα με την πρώτη μεν αλλά για 20 σελίδες ύλη καθόμουν πάνω από κάθε σελίδα 1 ώρα!! και αυτό όχι τόσο επειδή είναι δύσκολα (που είναι συγκρτικά με άλλα)αλλά επειδή έπρεπε από ένα ελλειπέστατο βιβλίο να βγάλω άκρη και να λύσω άσκηση. μου άρεσε η φυσικοχημεία 1 αλλά δεν είναι τρόπος αυτός για να γίνεται το μάθημα και γι'αυτό το μισούνε όλοι!!
2)είναι ένα μάθημα το οποίο μοιάζει αρκετά με φυσική, έχει πολλά μαθηματικά (βλέπε φχ2) και πραγματικά θεωρούν πράγματα δεδομένα που δεν ύπαρχει περίπτωση να τα θυμάσαι!! τα μόνα βιβλία που κοίταξα επιπλέον ήταν μαθηματικών αν αυτό σας λέει κάτι!! και μιας και το θέμα μας είναι οι καθηγητές, δεν νομίζω ότι έχουν και πολύ όρεξη οι του συγκεκριμένου τομέα να σου ξεδιαλύνουν τις απορίες που σίγουρα θα έχεις.
3) ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΟΥΣΤΟΥ! δηλαδή εγώ επειδή από βίτσια με τη χημεία άλλο τπτ, έκατσα και την έμαθα τέλεια τη φχ1 και προφανώς αφού το έκανα εγώ όλοι μπορούν!!! απλά δε βοηθάνε καθόλου ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ οι συνθήκες!!!!
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης